Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Rzucanie palenia
niedziela, 02 października 2016 13:16

Rzucisz palenie w ciągu 5 dni*nature

Bezpłatna terapia

zgłoś chęć wzięcia udziału: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Terapie antynikotynowe prowadzone przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego są od wielu lat jedną z najskuteczniejszych metod odwykowych na świecie. Program ten został opracowany przez lekarzy i psychoterapeutów w latach sześćdziesiątych XX wieku i od tego czasu pomógł tysiącom ludzi rozstać się na zawsze z paleniem. Czy metoda jest skuteczna? Niech świadczy o tym statystyka: na 10 ludzi poddających się tej terapii, 6-7 osób rzuca palenie. A więc wskaźnik skuteczności wynosi ok. 70%.

Co decyduje o tak dużym powodzeniu w walce z nałogiem? Podczas kursu nie stosuje się żadnych środków farmakologicznych (tabletek, plastrów itp.). Palacz nauczył się palić bez tych środków i bez nich może się też oduczyć palenia. Problem palenia zasadza się w każdym człowieku na płaszczyźnie trzech sfer:

Fizycznej – w jej zakres wchodzą problemy typu:

  • Jak poradzić sobie z tzw. ciągiem nikotynowym? Co mamy zrobić w chwili nieprzemożonej chęci zapalenia aby temu nie ulec.
  • Jak skutecznie pozbyć się nikotyny z organizmu, zmniejszając przy tym chęć zapalenia.
  • Jak zwalczyć tzw. odruchy nerwowo-mięśniowe których nabawiliśmy się przez lata palenia. Wielu nie wie, co zrobić z rękoma, gdy nie ma w nich papierosa.

Psychicznej – jak pozbyć się papierosa w naszym umyśle, aby nie myśleć o paleniu. Jak wzmocnić wolę palacza.
Moralno-duchowej – gdzie odbudowuje się między innymi poczucie własnej wartości.

Prelegent prowadzący kurs odwykowy podaje proste, naturalne metody jak sobie poradzić w tych trzech sferach i nigdy już do palenia nie wrócić. Metoda ta nie polega jednak tylko na wysłuchaniu prelegenta. Każdy palacz stoi w obliczu osobistej walki z nałogiem, a to czy rzuci palenie, w ogromnej mierze będzie zależało od tego, na ile będzie się stosował do zaleceń i rad terapeuty. Tak naprawdę metoda ta mogłaby być w 100% skuteczna, gdyby każdy jej uczestnik wytrwał i stosował się do wszystkiego, o czym się mówi na kursie. Dużo zależy od obecności na spotkaniach. Każda nieobecność to automatyczne zmniejszenie szansy na rzucenie palenia. Wielką zaletą terapii jest to, że są one grupowe.

Często psychiczną podporą i motywacją jest osoba siedząca obok podczas trwania kursu. Palacz nie walczy sam! Podczas takiej terapii stosuje się również filmy, które mają palaczowi jeszcze bardziej uświadomić szkodliwość palenia i pobudzić oraz zmotywować do walki z nałogiem. Co można stracić przychodząc na taką odwykówkę? Nic! Ten czas nigdy nie jest stracony. Znam palaczy, którym nie udało się rzucić palenia na pierwszej odwykówce. Za jakiś czas znowu spróbowali i wyszli z nałogu zwycięsko.
Mieli świadomość tego, że ich niepowodzenie nie wynikało z małej skuteczności metody, a raczej ich osobistego czynnika. Pozostaje mi zatem zachęcić Państwa do udziału w tego typu terapii i życzyć z całego serca zwycięstwa. Proszę nie zwlekać i zrzucić z siebie kajdany nałogu!
Na pewno się uda!

 *nie gwarantujemy rzucenia palenia, jest to uzależnione indywidualnie od każdej osoby